V torek, 9. 5. 2017, je v Novem mestu potekalo področno posamično prvenstvo v atletiki za srednje šole.

Na to tekmovanje se je iz šolskega tekmovanja uvrstilo 14 dijakov, ki so sodelovali v šestih  različnih disciplinah..

Domov smo odšli z eno medaljo, ki si jo je priborila Nina Težak z odličnim drugim mestom v teku na 1000 m.

V teku dijakov na 100 m je Leon Krajačič osvojil 9. mesto, Lucas Lozar 11. mesto in Tadej Brodarič 15. Med dijakinjami v teku na 100 m se je Nika Brodarič uvrstila na osmo mesto, Eva Janžekovič na deseto in Eva Nemanič na enajsto. V teku fantov na 400 m sta tekmovala Luka Bahor, ki je osvojil sedmo mesto in Patrik Štajcer deveto mesto. V teku dijakov na 1000 m je Mitja Frankovič dosegel peto mesto, Anja Kozjan pa se je v metu krogle uvrstila na 8. mesto.

V daljino so skakali; Jan Strmec, ki je dosegel 10. mesto, Žiga Peteh 11. mesto in Maj Perko trinajsto.

V štafeti so sodelovale tri ekipe naše šole. Dijakinje (Eva Janžekovič, Eva Nemanič, Anja Kozjan, Nika Brodarič) so se uvrstile na peto mesto. Ena moška ekipa (Žiga Peteh, Tadej Brodarič, Leon Krajačič, Lucas Lozar) se je uvrstila na 6. mesto, druga ekipa (Mitja Frankovič, Luka Bahor, Patrik Štajcer, Jan Strmec) pa na 7.

Dijake je vodila profesorica Zdenka Kavčič.

Vsem iskrene čestitke.                                      Nika Brodarič, 1. bG