Včeraj, 26. 9. 2017, je Evropa praznovala svoj dan jezikov. Ta dan smo posvojili in ga zdaj že tradicionalno obeležujemo tudi dijaki in aktiv tujih jezikov SŠ Črnomelj, in sicer si privoščimo dan, ko se učimo tudi sošolec od sošolca in učitelj od učitelja, tj. dan timskega pouka. Pri pouku angleščine, nemščine in španščine je to dan, ko vsi spoznavamo vse jezike; tudi tiste, ki se jih drugače ne učimo. Tako je bilo tudi včeraj, ko so dijaki gimnazijskega programa in programa strojni tehnik (pa tudi njihovi učitelji) obravnavali različne teme v različnih jezikih. Spoznavali in primerjali smo angleške in nemške jedi, se igrali spomin in tekmovali v kvizu o nemški jedači in pijači, potovali v restavracijo v Španijo, opisovali izgled osebe ter se učili, kako se učiti tuje jezike. S timskim poukom si ne samo popestrimo dneva, temveč se tudi ogromno naučimo, zato se dijaki in profesorji že veselimo naslednjega dneva jezikov.