V četrtek, 5. oktobra 2017, je po vsej Sloveniji potekalo šolsko tekmovanje iz razvedrilne matematike za srednješolce. Na Srednji šoli Črnomelj se ga je udeležilo 32 dijakinj in dijakov 1., 2. in 3. letnika vseh treh izobraževalnih programov. Tekmovali so v treh tekmovalnih skupinah, in sicer glede na letnik, v katerega so vpisani.

Med sodelujočimi dijaki je bilo 9 takih, ki so s svojim rezultatom dosegli bronasto priznanje.

– 1. letnik: Gašper Kostelec in Ema Prevalšek (oba 1. aG);

– 2. letnik: Kaja Deržaj, Urša Konda, Anže Rom in Tanja Smrekar (vsi 2. aG) ter Matej Puš in Žana Šterk (oba 2. bG);

– 3. letnik: Andrej Zupančič (3. bG).

Na naslednjo stopnjo tekmovanja, t.j. državno, ki bo v soboto, 18. novembra, na Osnovni šoli Stopiče pri Novem mestu, se je uvrstil po en tekmovalec iz vsakega letnika. To so Ema Prevalšek iz 1. aG, Anže Rom iz 2. aG in Andrej Zupančič iz 3. bG.

Mentorja, t.j. člana aktiva matematikov Jasna Kvenderc in Tilen Šetina, čestitava vsem tekmovalcem za osvojena priznanja, Emi, Anžetu in Andreju pa želiva še veliko uspeha na državnem tekmovanju.

tekmovalci, ki so osvojili bronasto priznanje, z mentorjema