V Srednji šoli Črnomelj smo se pridružili največjem dogodku na svetu ob mednarodnem dnevu človekovih pravic, ki ga obeležujemo 10. decembra. Dogodek Pišem za pravice poteka v več kot 200 državah in ozemljih po vsem svetu, organizira pa ga Amnesty International. Na sto tisoče posameznikov piše apele in solidarnostna sporočila za posameznike in skupine, ki so v nevarnosti ali se jim godi krivica. Letos smo v Sloveniji med drugim pisali za Tanerja Kilica in 10 zagovornikov in zagovornic človekovih pravic, ki jim sodijo v Turčiji, Mahadina, ki mu v Čadu zaradi objave na Facebooku grozi dosmrtna ječa, Clovisa Razafimalalo, ki se na Madagarskarju bori za zaščito deževnega gozda, Shackelio Jackson, ki se na Jamajki bori za pravico za svojega brata Nakieo, Farida in Isso, ki se borita proti nelegalnim naselbinam, ki jih izraelske oblasti gradijo na zasedenih palestinskih ozemljih, Staroselsko gibanje MILPAH, ki se v Hondurasu bori proti uničenju svoje zemlje zaradi gradnje ogromne hidroelektrarne in rudarjenja, Ni Yulan, ki se bori proti prisilnim izselitvam na Kitajskem. Na  šoli je pisalo 143 dijakov iz vseh treh izobraževalnih programov. Lansko leto je bilo v maratonu pisanja apelov po celem svetu napisanih več kot štiri milijone apelov, od tega skoraj 18 tisoč v Sloveniji, ki so prinesli pozitivne spremembe.S pomočjo pisem bodo tisti, ki zlorabljajo in mučijo, privedeni pred roko pravice. In tisti, ki so po krivem zaprti, bodo spet svobodni. Hvala vsem, ki pomagate graditi boljši svet.

Več informacij o dogodku si lahko preberete na http://sola.amnesty.si/pisem-za-pravice-2017

Več slik