V ponedeljek, 15. januarja je v Citycentru Celje v sklopu Laboratorija otroške vedoželjnosti 3 Srednja šola Črnomelj že tretjič zapored sodelovala pri izvedbi eksperimentov s področja naravoslovja. Marija Absec, Ema Prevalšek, Jan Lovšin, Klemen Tomc, Andrej Zupančič, Jani Kure, Primož Simonič in Valentin Nemanič so pod mentorstvom mag. Marka Rožiča tokrat predstavljali robotiko z EV3 Lego Mindstorms in Arduinom. Dopoldne so otrokom v starosti štiri do pet let predstavljali izdelane naloge, kot so jih pripravili pri krožku robotike, ki ga vodita profesorja Karmen Golobič in Marko Rožič. Začeli so s predstavitvijo programov na učnem poligonu. V predstavitvi so lahko otroci interaktivno vplivali na delovanje robota. S postavljanjem dlani pred njim so vplivali na njegovo smer gibanja. Dijaki so za tem predstavili še misijo Space Challenge, ki jo sestavlja osem neodvisnih nalog, katerih tematika izhaja iz dela astronavtov v vesolju. Poleg tega so otroci igrali tudi znane otroške pesmi na Arduinov klavir. Popoldne so prikaz ponovili za naključne obiskovalce nakupovalnega središča. Utrinke z Laboratorija si lahko ogledate v galeriji na spodnji povezavi.

Laboratorij otroške vedoželjnosti 3