V četrtek, 25. januarja, je na šoli potekalo tekmovanje iz znanja biologije za Proteusovo nagrado. Odvijalo se je v dveh skupinah, udeležilo se ga je 39 dijakov.Image result for človeška ribica tekmovanje biologija

Tekmovalci 1. in 2. letnikov so odgovarjali na vprašanja iz vnaprej določene teme (letos je to Dvoživke in njihova ogroženost), dijaki 3. in 4. letnikov pa so reševali naloge iz vsebin obveznega dela učnega načrta za biologijo po programu gimnazija.

BRONASTO PROTEUSOVO NAGRADO so osvojili:

iz 1. skupine (1. in 2. letniki):

Ema Prevalšek (1. aG), Veronika Saje (2 .aG), Urša Konda (2. aG) in Anamarija Bilješković (2. bG);

iz 2. skupine (3. in 4. letniki):

Blaž Pečarič (3. aG), Kristjan Puhek (3. aG), Martina Martinović (3. aG), Miha Babič (3. bG), Anja Vlahovič (4. aG), Eva Žepič (4. bG) in Žiga Peteh (4. aG).

Na podlagi rezultatov je Komisija ZOTKS določila dijake, ki se uvrstijo na državno tekmovanje. To so: Ema Prevalšek, Veronika Saje, Blaž Pečarič in Anja Vlahovič.

Vsem nagrajenim tekmovalcem iskrene čestitke, tistim, ki so se uvrstili na državno tekmovanje, pa veliko uspeha v Kopru.

Šolska tekmovalna komisija