V torek, 24. aprila 2018, smo se z dijaki udeležili srečanja strojnih šol Slovenije, ki ga le letos gostila Srednja tehniška šola iz Kopra. V programu strojni tehnik sta dijaka tretjega letnika Simon Jaklič in Martin Kocjan predstavila temo z naslovom Odrezovanje s pomočjo CNC tehnologije – izdelava vijačnice, ki je nastala pod mentorstvom Leopolda Grahka. V njej sta predstavila postopek izdelave izdelka s pomočjo tehnologij 21. stoletja. Pod mentorstvom Gregorja Cindriča sta dijaka tretjega letnika Armin Dervišević in Rok Vlašič zastopala oblikovalce kovin z nalogo z naslovom Izdelava s 3D tiskom in na klasičen način. V njej sta predstavila razlike med izdelovalnimi postopki in podala njihove prednosti in slabosti.

Po končanih predstavitvah smo si lahko ogledali košarkarsko tekmo in poslušali predavanje gospoda Jerneja Čopija iz podjetja ENSOL 360, ki izdeluje mobilne gokart steze po celem svetu. Srečanje strojnih šol Slovenije pa je bilo združeno s srečanjem ravnateljev strojnih šol, zato se nam je pridružila tudi ravnateljica Srednje šole Črnomelj Elizabeta Prus.

Na sliki so (od leve proti desni): Simon Jaklič, Gregor Cindrič, Leopold Grahek, Martin Kocjan, Elizabeta Prus, Rok Vlašič in Armin Dervišević