V četrtek, 24. 5. 2018, so dijaki SŠ Črnomelj, ki se na šoli učijo španščino, v sodelovanju z dijaško sekcijo Kluba belokranjskih študentov pripravili, zdaj že skoraj tradicionalni, tretji večer španske in hispanoameriške kulture, imenovan Noche hispana. Letos sta nas skozi program vodila goreča navijača Barcelone in Real Madrida in med ogledom ‘el clásica’ gledalcem predstavila manj znane koščke mozaika, ki ga sestavljajo špansko govoreče kulture. Slišali smo recitacijo o raznolikosti Latinske Amerike in nekaj znanih ženskih pesnic iz različnih obdobij, Gabrielo Mistral, Juano de Ibarbourou, Alfonsino Storni in Saro Búho, ki prihajajo tako iz Amerike kot tudi iz Španije. Dve nadobudni glasbenici sta nam zapeli pesmi v Sloveniji ne tako znane španske skupine Mecano, ki je aktivno delovala konec 20. stoletja, ter sodobne skupine, ki se imenuje kar Van Goghovo uho ali po špansko La oreja de Van Gogh. Slišali smo manj znano glasbo perujskih domorodcev in kolumbijsko cumbio na flavti, ritem pa se je stopnjeval kar na domači harmoniki z najbolj uspešno skladbo lanskega leta, Despacito, ter s plesnimi koraki v ritmu ča-ča-ja in mamba. Na koncu je »šolski španski zborček« s pesmijo Celie Cruz vsem prisotnim razložil, da je življenje karneval in je jokati zato nesmiselno. Goste so organizatorji prireditve domov poslali s polnimi želodčki, saj so tudi letos priredili gostijo s špansko krompirjevo tortiljo in churrosi s čokolado, mehiškim čilijem ter argentinsko mlečno karamelo dulce de leche. S še enim uspešnim španskim večerom so dijaki želeli gostom sporočiti, da se za španščino skrivajo mnoge raznolike kulture ter da je učenje španščine lahko prav zabavna reč.

Organizatorji prireditve se še enkrat zahvaljujemo vsem, ki ste kakorkoli pripomogli, da je za nami še ena uspešna prireditev!

Fotografije s prireditve si lahko ogledate na FB-profilu šole.

Mentorica: Rosana Vukojević