V četrtek, 21. junija 2018, je župan Darko Zevnik v prostorih Občine Metlika sprejel najuspešnejše učence in dijake iz občine Metlika, ki so dosegli odlične dosežke na področju znanja ali so dobitniki najvišjih priznanj na različnih državnih in meddržavnih tekmovanjih.

Na sprejem je bilo vabljenih 43 učencev in dijakov. Povabilu se je odzvalo 37 vabljenih ter Barbara Forstner, strokovna delavka Osnovne šole Metlika, Julijana Rakar, strokovna delavka Osnovne šole Podzemelj, Matjaž Barič, ravnatelj Osnovne šole Milke Šobar Nataše Črnomelj in Alexandra Kočevar, profesorica Srednje šole Črnomelj.

Ob tej priložnosti je župan Občine posameznim učencem in našim dijakom Emi Prevalšek, 1. aG, Nini Težak, 2.aG, Juriju Krajačiču, 4. bG, Emi Plut, 4. bG, Manci Simonič, 4. bG ter Zali Vraničar, 4. bG čestital za vse, kar so dosegli, v želji, da bodo tudi naprej tako uspešni. Za dosežene uspehe jim je podelil priložnostna darila.