To, da so vse pogostejše vremenske ujme s točo ob globalnem segrevanju ozračja že kar pričakovane, je res. A takšne toče, kot smo jo v petek popoldan, 8. 6. 2018 bili deležni v Črnomlju, ni bilo pričakovati. Nastale posledice so se dotaknile ne le Belokranjcev, pač pa celotne Slovenije, sosednje obmejne Hrvaške in tudi črnomaljskih srednješolcev. Ko smo se pri urah geografije pogovarjali o nastalem vremenskem pojavu, je v 3. a gimnazije spontano nastala ideja, da tudi mi pomagamo družinam, ki so v neurju utrpele največjo škodo in ki si bodo same težko opomogle. Dali smo pobudo za organizacijo dobrodelne prireditve, se povezali z Občino Črnomelj, RIC-om Črnomelj, JSKD-jem in KBŠ-jem, in tako je nastal dobrodelni večer z imenom BELOKRANJCI DO KONCA SVOJIH DANOF. Potekal je v  Jurjevanjski dragi, v četrtek 21. 6. 2018, kot preplet druženja, enotnosti, dobrodelnosti in glasbe. S prostovoljnimi prispevki smo zbrali kar 4462,90 EUR in jih nakazali na poseben račun Rdečega križa Črnomelj. Sprožili smo dobrodelno akcijo PO TOČI ZVONITI NI PREPOZNO in za pomoč zaprosili slovenske osnovne, srednje šole in dijaške domove. Točen znesek zbranih sredstev na računu Gasilske zveze Črnomelj še ni znan, saj akcija še vedno poteka (objavljen bo v naslednji številki mesečnika Belokranjec).

Tako smo tudi dijaki SŠ Črnomelj dokazali, da nam ni vseeno za sokrajane in da smo del skupnosti v dobrem in slabem.

Hvala vsem donatorjem prostovoljnih prispevkov in dobitkov za srečelov.

Dijaki in kolektiv profesorjev SŠ Črnomelj z ravnateljico