V četrtek, 8. 11. 2018, je Državni svet Republike Slovenije organiziral posvet na temo Prihodnost poklicnega izobraževanja – sodelovanje šole, lokalnega okolja in delodajalcev v industriji 4.0. Posveta sta se iz Srednje šole Črnomelj udeležili ravnateljica Elizabeta Prus in Anica Želježnjak. V okviru posveta je Državni svet RS podelil priznanja  12 tekmovalcem in njihovim mentorjem s fakultet, ki so se letos udeležili Evropske naravoslovne olimpijade EUSO 2018,  potekala je v Ljubljani. Gre za interdisciplinarno tekmovanje, ki vključuje tri področja: biologijo, fiziko in kemijo ter veliko laboratorijskega dela. Dijakinji so  na šoli pripravljali naši profesorji Marko Rožič, Meta Šavli in Andrej Čufer; po uvrstitvi na EUSO 2018 pa so priprave potekale na fakultetah.  Iz naše šole sta priznanji EUSO 2018 prejeli dijakinji (zdaj) 3. letnika gimnazije, Nina Težak in Urša Konda za bronasto medaljo EUSO olimpijade, za kar jima še enkrat čestitamo. Na posvetu so podelili tudi priznanja EuroSkills 2018 s področja poklicnih spretnosti.