V četrtek, 24. januarja 2019, je na šoli potekalo tekmovanje iz znanja biologije za Proteusovo nagrado. Odvijalo se je v dveh skupinah, udeležilo se ga je 28 dijakov oz. dijakinj.

Tekmovalci 1. in 2. letnikov so odgovarjali na vprašanja iz vnaprej določene teme (letos: Bakterije in virusi), dijaki 3. in 4. letnikov pa so reševali naloge iz vsebin obveznega dela učnega načrta za biologijo po programu gimnazija.

BRONASTO PROTEUSOVO NAGRADO so osvojili:

• iz 1. skupine (1. in 2. letniki):
    Ines Plut (1. aG), Ema Prevalšek (2. aG) in Katarina Horvat (2. aG),
  • iz 2. skupine (3. in 4. letniki):
    Urša Konda (3. aG), Nina Težak (3. aG), Petra Nemanič (3. bG), Nadja Suhorepec (4. aG), Blaž Pečarič (4. aG) in Martina Martinović (4. aG).

Na podlagi rezultatov je Komisija ZOTKS določila dijake, ki se uvrstijo na državno tekmovanje. To so: Ines Plut, Ema Prevalšek, Urša Konda in Nadja Suhorepec.

Vsem tekmovalcem iskrene čestitke, tistim, ki so se uvrstili na državno tekmovanje, pa veliko uspeha v Mariboru.

Šolska tekmovalna komisija