Črnomelj – V petek, 5. julija, je v večernih urah v medioteki šole potekala podelitev spričeval poklicne mature 2019.

Po himni se je prireditev začela z recitacijo in uvodnimi besedami Pike Štefanič (2. aG) in Jožeta Žuniča (2. ST), s katerimi sta nagovorila zbrane ter povezovala program. Recitirala sta Toni Rems (1. ST), ki je zaigral tudi na trobento, in Andrea Kapš Šikonja (3. bG); za glasbeno spremljavo pa je poskrbel tretješolec Aleksander Vuković (3. bG). Za tehnično podporo je poskrbel Karlo Janjac (3. ST), medtem ko je PP-predstavitev pripravil laborant Marko Špringer. Potem je ravnateljica šole gospa Elizabeta Prus z razrednikom 4. ST Leopoldom Grahkom ter tajnico mature Anico Želježnjak podelila maturantom njihova spričevala. Navzoče pa je nagovoril tudi črnomaljski župan Andrej Kavšek.

Povprečno število točk na šoli je 15,88, uspeh pa je  66,6 %.

Vsem maturantom še enkrat čestitamo.

Fotografije: Tilen Šetina, prof.

Mentorici: Mateja Juran Kordiš, prof. in mag. Anita Starašinič, prof.