Mednarodni dan prostovoljstva za ekonomski in socialni razvoj ali krajše Mednarodni dan prostovoljstva je razglasila Organizacija združenih narodov na 40. zasedanju generalne skupščine 17. decembra 1985. Namenjen je ozaveščanju pomena prostovoljnega dela. Prostovoljstvo je ena od dejavnosti, ki je v sodobni družbi nujno potrebna, saj pomaga razvijati vrednote pomoči, solidarnosti in nesebičnosti. Brez tega si ne moremo predstavljati družbe blaginje in socialne države.

logotip prostovoljstva

Prostovoljno delo je na naši šoli organizirano kot ena izmed oblik interesnih dejavnosti že dvaindvajset let. Dijaki nudijo učno pomoč osnovnošolcem in srednješolcem, družijo se s starostniki v domovih za ostarele, pomagajo na Belokranjski veterinarski službi Črnomelj, obiskujejo otroke v Vrtcu Loka, učijo starejše uporabljati svoj mobitel. Svoje delo opravljajo požrtvovalno, odgovorno in nesebično. Za načrtno in uspešno razvijanje prostovoljstva smo pridobili naziv Junaki našega časa, s čimer dokazujemo, da smo prostovoljstvu prijazna ustanova.

Čestitke in zahvala vsem prostovoljkam in prostovoljcem za njihovo vestno in humano delo.

Janja Jankovič, prof.