V četrtek, 25. marca 2021, je pod okriljem Zveze za tehnično kulturo Slovenije (ZOTKS) potekala državna raven Tekmovanja iz znanja logike. Zaradi epidemioloških ukrepov so letošnje tekmovalne pole dijaki reševali vsak na svoji šoli.

Za nadzor reševanja nalog je poskrbela mag. Anita Starašinič. Foto: Tilen Šetina, prof.
Uvrščeni na državno tekmovanje: Gal Stopar, 1. aG, Ema Prevalšek, 4. aG, Nika Vidmar, 3. aG, Tjaša Ivanetič, 2. aG, Anja Beličič, 3. aG, in Marija Absec, 4. aG. Foto: Urška Jurajevčič, 3. aG

Na podlagi rezultatov šolskega tekmovanja, ki je potekalo septembra lani, se je na državno raven uvrstilo šest črnomaljskih gimnazijcev. To so Gal Stopar iz 1. aG, Tjaša Ivanetič iz 2. aG, Anja Beličič in Nika Vidmar iz 3. aG ter Marija Absec in Ema Prevalšek iz 4. aG.

Z doseženim srebrnim priznanjem sta svoj uspeh na letošnjem Tekmovanju iz znanja logike oplemenitila Gal Stopar in Ema Prevalšek. Z odličnim rezultatom pa nas je razveselila Marija Absec, ki bo za svoj dosežek prejela priznanje zlatega leska.

Prejemniki priznanj z mentorjem: Marija Absec, 4. aG, Ema Prevalšek, 4. aG, Gal Stopar, 1. aG, in Tilen Šetina, prof. Foto: Urška Jurajevčič, 3. aG

Mentor tekmovalcem je bil njihov učitelj matematike, prof. Tilen Šetina. Čestitke gredo vsem šestim dijakom, saj je že sama uvrstitev na državno tekmovanje lep uspeh. Seveda pa smo ponosni na priznanja, ki so jih osvojili Marija, Ema in Gal.

Udeleženci državnega tekmovanja z mentorjem: Gal Stopar, 1. aG, Ema Prevalšek, 4. aG, Nika Vidmar, 3. aG, Tilen Šetina, prof., Tjaša Ivanetič, 2. aG, Anja Beličič, 3. aG, in Marija Absec, 4. aG. Foto: Urška Jurajevčič, 3. aG
Marija Absec, 4. aG, je osvojila zlato, Ema Prevalšek, 4. aG, in Gal Stopar, 1. aG, pa srebrno priznanje. Foto: Urška Jurajevčič, 3. aG

besedilo: Tilen Šetina, prof.

fotografije: Urška Jurajevčič, 3. aG, in Tilen Šetina, prof.