V sredo, 31. marca 2021, je v organizaciji Društva matematikov, fizikov in astronomov Slovenije po vsej državi potekala šolska raven Tekmovanja v razvedrilni matematiki. Na Srednji šoli Črnomelj se ga je udeležilo 30 dijakinj in dijakov 1., 2. in 4. letnika programa gimnazija ter 1. in 4. letnika programa strojni tehnik. Tekmovali so v treh tekmovalnih skupinah, in sicer glede na letnik, v katerega so vpisani.

Tekmovalci iz 1. aG, 2. bG in 1. ST so naloge reševali pod nadzorom Mije Razpotnik, mag. prof. Foto: Vesna Fabjan, prof.
Tekmovalci iz 2. aG, 4. aG in 4. ST so naloge reševali pod nadzorom Tilna Šetine, prof. Foto: Vesna Fabjan, prof.

Med sodelujočimi dijaki je bilo 10 takih, ki so s svojim rezultatom dosegli bronasto priznanje:

• 1. letnik: Gal Dragoš, Špela Rom in Gal Stopar (vsi 1. aG);
  • 2. letnik: Tjaša Ivanetič (2. aG) in Špela Šterk (2. bG);
  • 4. letnik: Marija Absec, Daša Bahor, Katarina Miketič in Ema Prevalšek (vse 4. aG) ter Klemen Konda (4. ST).
Prejemniki bronastega priznanja z mentorjema: Tilen Šetina, prof., Gal Stopar, 1. aG, Daša Bahor, 4. aG, Katarina Miketič, 4. aG, Špela Rom, 1. aG, Ema Prevalšek, 4. aG, Tjaša Ivanetič, 2. aG, Marija Absec, 4. aG, Gal Dragoš, 1. aG, Špela Šterk, 2. bG, Klemen Konda, 4. ST, in Mija Razpotnik, mag. prof. Foto: Ana Miketič, 4. aG

Na naslednjo raven tekmovanja, t.j. državno, ki bo v soboto, 17. aprila, se je uvrstila maturantka Ema Prevalšek.

Mentorja tekmovalcem sta bila njihova učitelja matematike: Mija Razpotnik, mag. prof., za dijake programa strojni tehnik in Tilen Šetina, prof., za tiste iz programa gimnazija.

Vsem sodelujočim dijakom čestitamo za dosežene rezultate in osvojena priznanja, Emi pa zaželimo še uspešne priprave na državno tekmovanje.

Prejemniki bronastega priznanja: Gal Stopar, 1. aG, Gal Dragoš, 1. aG, Katarina Miketič, 4. aG, Špela Šterk, 2. bG, Ema Prevalšek, 4. aG, Marija Absec, 4. aG, Tjaša Ivanetič, 2. aG, Daša Bahor, 4. aG, Špela Rom, 1. aG, in Klemen Konda, 4. ST. Foto: Ana Miketič, 4. aG

besedilo: Tilen Šetina, prof.

fotografije: Ana Miketič, 4. aG, in Vesna Fabjan, prof.